OLYMPIÁDA SJL

27.11.OLympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

V stredu 27. 11. 2019 sa uskutočnilo obvodné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Našu školu reprezentovala žiačka 8. ročníka Tamara Hertelová.

Svoje vedomosti aj kreativitu museli súťažiaci preukázať v troch oblastiach. Prvú časť tvorilo 25 testových otázok, ktoré preverovali vedomosti z gramatiky, pravopisu a literatúry. Boli zamerané na prácu s textom a čitateľskú gramotnosť. Druhú časť tvorila transformácia textu, ktorá robila súťažiacim najväčšie problémy. V tejto časti stratila väčšinu bodov aj naša žiačka. Za tretiu časť si však vyslúžila pochvalu. Určite nebolo ľahké vytvoriť v časovom limite úvahu inšpirovanú citátom a ústne ju prezentovať pred porotou a ostatnými súťažiacimi. Napriek zodpovednej príprave a snahe sa tento rok Tamare nepodarilo získať dostatočný počet bodov, aby sa umiestnila. Budeme jej držať palce v budúcom školskom roku.

text:Mgr.Solčianska