Biologická olympiáda, kategória E - krajské kolo

Žiačka 7. ročníka Mária Veľká reprezentovala 12. mája 2015 okres Hlohovec v krajskom kole Biologickej olympiády v kategórii E - odbornosť botanika.

Súťaž sa konala v priestoroch Pedagogickej fakulty UK v Trnave, organizačne ju zastrešovala IUVENTA Bratislava. Tohtoročný ročník bol už 49. a niesol sa v duchu hesla "Chráň prírodu svojej vlasti".

Súťaž pozostávala z jednotlivých úloh, ktoré boli rozdelené do 4 častí:

1. identifikácia rastlín
    2. písomný test
    3. praktická časť
    4. ústna časť

Jednotlivé úlohy vyžadovali od súťažiacich široké a systematické vedomosti o rastlinách, o ich plodoch, semenách, výskyte, o ich životných cykloch, o využiteľnosti živočíchmi a človekom a v neposlednej miere aj o ich ochrane.

Naša reprezentantka Mária Veľká preukázala, že na súťaž sa poctivo pripravovala a získané vedomosti výborne  zúročila.

Z deviatich  účastníkov získala krásne 3. miesto.

Žiačku na súťaž pripravovala a sprevádzala Mgr. Klaudia Škoríková.