VESMÍR OČAMI DETÍ

Ako si predstavujú vesmír naši výtvarníci.....

Detská fantázia nepozná hranice. Často nás deti prekvapujú svojou kreativitou. Nie každý je výtvarne nadaný a dokáže fantáziu pretvoriť do výtvarného diela. Deti maľovali na hodinách výtvarnej výchovy i na výtvarnom krúžku. Pod vedením vyučujúcich a správnym usmerňovaním vznikali nádherné práce. Vesmír je neprebádaný priestor a preto vyvoláva v deťoch rôzne pocity , predstavy. Tie najzaujímavejšie práce sme poslali i do okresnej súťaže. Tam sa vyhodnotili opäť tie najlepšie a posielali sa do celoslovenského kola. S obrovskou radosťou sme prijali správu, že Paulínka Beňová zo 4. ročníka sa umiestnila na 1. mieste v rámci celého Slovenska. Pod dohľadom pani učiteľky Gubáňovej vznikla práca, ktorá nemala premožiteľa a získala to najcennejšie umiestnenie. Srdečne gratulujeme!!!

text: Mgr. Kusá