ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

Naši žiaci vyrobili záložky do knihy pre družobnú školu v Košiciach.

Cieľom projektu je  pomôcť pedagógom a školským knihovníkom vytvárať v triedach takú atmosféru, ktorá bude podnecovať a dokáže nadchnúť celý kolektív žiakov pre čítanie kníh, pre diskusiu o prečítaných príbehoch a pre výtvarné stvárnenie literárneho motívu z prečítaného textu. Rovnako zámerom projektu  je, aby školy výmenu záložiek využili k nadviazaniu vzájomnej spolupráce a výmene dobrých príkladov z praxe a taktiež k poznávaniu histórie, kultúry, jazyka, literatúry či regionálnych zvykov.

Pridanou hodnotou  projektu je , že práca na záložkách prinesie žiakom potešenie z tejto činnosti, obohatí ich o skúsenosť zo sústredenej práce a takisto aj o pocit hrdosti nad ňou samou. Žiak sa pri nej naučí nielen preberať spolurozhodovanie o tom, čo sa ho samotného týka, ale naučí sa aj rešpektovať potreby druhých a čestne si splniť svoj záväzok voči poväčšine neznámemu rovesníkovi z pridelenej partnerskej školy.

Organizačné zabezpečenie akcie. Mgr. Ormisová

Text a web. Mgr. Kusá