MÁJOVÉ OSLAVY

Opäť sme si mohli pripomenúť májové slávnosti

S príchodom jari, slnka a prebúdzajúcej sa prírody opäť ožil aj školský dvor.

29. apríla za slnečného doobedia sa otvorili brány školy pre všetkých ľudí, rodičov a priateľov školy, ktorí mohli sledovať tradíciu stavania mája. Žiaci deviateho ročníka moderovali celý priebeh neľahkej úlohy - postaviť niekoľmetrový strom, ktorý bol slávnostne ozdobený pestrými stuhami. O chvíľu sa nad školským dvorom týčil vysoký máj, ktorý symbolizoval znovuzrodenie nielen jari, ale aj života a radosti.

Úsmev na perách sa rozhostil davom, keď dvihli zrak do výšky a sledovali hrdý máj a stužky tancujúce v jemnom jarnom vánku. O chvíľu sa však roztancovalo i nádvorie, pretože žiaci pripravili úžasný folklórny program plný tancov, spevu, hudobných nástrojov a básní. FOTOGALÉRIA

Tradícia stavania mája zvykla odštartovať i obdobie radosti, zábavy a plesov.

Pri tejto príležitosti dávame do pozornosti pozvanie na Školský majáles, ktorý sa už blíži a pozvánky putujú k Vám domov. Po náročnom období, v ktorom bola izolácia naším denným programom sa opäť môžeme stretnúť, nahodiť, zabaviť a uctiť si naše tradície. V poobedných hodinách prebiehalo stavanie mája i na Obecnom úrade, kde deti prišli s nadšením a opäť zúčastnených potešili kultúrnym programom. Spev, hudba a radosť sa šírili do okolia a veríme, že aj do Vašich sŕdc a nastávajúce obdobie bude už len radostné.

text. Mgr. Tamajková

web: Mgr. Kusá