EXKURZIA - 4. ROČNÍK

6. máj - Planetárium  a Vlastivedné múzeum v Hlohovci

Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili exkurzie do Hlohovca. Cieľovým miestom boli dve inštitúcie: Planetárium a Vlastivedné múzeum. V sprievode triednej pani učiteľky Kusej sa vybrali miestnym spojom do Hlohovca. Správali sa veľmi slušne.  Z Hlohovej ulice sa disciplinovane premiestnili do Planetária. Nebola to krátka cesta, ale zvládli to. Po príchode do Hvezdárne ich čakalo prekvapenie. Práve tu príspevok natáčala televízia. Odvtedy žiaci netrpezlivo čakajú na zverejnenie v médiách.

V úvode programu žiakom  predstavili laserovú show. Nesmierne to žiakov fascinovalo. Po nej nasledoval výkladový program spojený s premietaním. Taktiež veľmi zaujato pozorovali hviezdnu oblohu nad hlavami. Po predstavení si kúpili drobné suveníry a opäť sa pešo  premiestnili do Vlastivedného múzea. Vhľadom ku krátkosti času neurobili kompletnú prehliadku, ale nazreli do regionálnej časti výstavy, do archeologického bloku a nakoniec prešli do prírodovednej časti, ktorá ich uchvátila najviac. Aj tu si kúpili drobné darčeky. Odtiaľ už rýchlou chôdzou kráčali na stanicu , kde nastúpili do medzimestkej dopravy.  Šťastne  sa dostali do svoich bydlísk. Celkovo peši prešli takmer 6 kilometrov.

Z exkurzie mali super zážitok a ešte v pendelok si mali čo povedať.