MLADÝ HASIČ A ZÁCHRANÁR

30.9. Prvé súťaženie našich žiakov

,,MLADÝ  HASIČ  A ZÁCHRANÁR“
    30.9. 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili branno-športových pretekov, ktoré organizovala      Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Piešťany v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru Piešťany a so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany, v Sade Andrea Kmeťa v Piešťanoch.
     Pod vedením Mgr. Mišechovej sa pretekov zúčastnili 3 štvorčlenné družstvá zložené zo žiakov šiesteho a siedmeho ročníka. Súťažilo sa v týchto disciplínach:

1.    Zásah s ručnou prenosnou striekačkou
    2.    Prvá pomoc
    3.    Určovanie vecných prostriedkov v požiarnej ochrane
    4.    Lezenie tunelom
    5.    Hod granátom
    6.    Streľba zo vzduchovky
    7.    Atletická preskočka a podliazka
    8.    Prenos hasiacich prístrojov
    9.    Spájanie hadíc C.

Nakoľko nám počasie neprialo a veľmi pršalo, organizátori sa rozhodli vynechať 4. disciplínu. Napriek nepriazni počasia boli žiaci so súťažou spokojní  a netrpezlivo čakajú na vyhodnotenie súťaže.

Tu sú výsledky:

1. miesto: Elisabeth Hanáková, Ivana Mačurová, Emma Stankovičová, Laura Zajdeková (6. ročník)

3. miesto: Paulína Beňová, Dávid Klein, Rastislav Mihálik, Mario Patay (7. ročník)

5. miesto: Lucas Černý, Ján Štefan Kosec, Marco Krivda, Lukáš Machovský (6. ročník).

text: Mgr. Mišechová.   web: Mgr. Kusá