ZDOBENIE MEDOVNÍKOV

Keď vôňa medovníkov  ovládne priestory školy...

S prvou adventnou nedeľou privialo vianočnú náladu aj do školy. Hneď v pondelok 28. novembra sa priestormi našej školy rozhostila mámivá vôňa medovníkov. Pripravila ich pani učiteľka Mgr. Zuzana Ormisová a zároveň vyhlásila začiatok súťaže v zdobení týchto tradičných dobrôt. Hoci žiakom tiekli slinky, ovládli svoje chuťové poháriky a prebudili svoju kreatívnu stránku. Tento rok mali ozdobiť medovník v tvare kapra. Po krátkych inštrukciách ako pracovať s polevou a dosiahnuť jemné línie, žiaci začali tvoriť. Zúčastnilo sa viac ako sto žiakov a každý vytvoril jedinečné dielo. Samozrejme, po svojom výkone dostali i jeden medovník, ktorý mohli zjesť a pohladkať tak všetky vyburcované zmysly. Hotové produkty žiaci hrdo odniesli na výstavu, ktorá je v spoločenskej miestnosti školy.

Sme radi, že táto akcia priniesla opäť úspech. Dôkazom je radosť žiakov nielen zo samotného výtvoru, ale z celého priebehu tvorby. Tešíme sa, že sa opäť zapojili i rodinní príslušníci a túto radosť mohli zdieľať s deťmi.

text: Mgr. Tamajková

organizačné zabezpečenie: Mgr. Ormisová, Mgr, Kusá